Altunyaldız: Durmak Yok Yola Devam
21.05.2023 - 15:13 | Son Güncelleme: 2023-05-21 15:14
AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, “Allah'ın izni ve milletin iradesiyle 21 yıldır hizmet etme gayretinde olduk. Hemşehrilerimiz de hiçbir zaman bizi yalnız bırakmadı. Şimdi durmak yok yola devam diyoruz” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri öncesi Çumra ilçesinde istişare ve teşekkür toplantısına katıldı. 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verdikleri destekten ötürü ilçe halkına teşekkür eden Altunyaldız, “Ülkesini sahiplenmek, istikrarla ve güvenle ülkenin geleceğini sahiplenmek bu ülkenin kaderini millet olarak ‘ben belirlerim’ demek, yüzde 87'nin üzerinde bir katılımla ülkenin iradesini ortaya koymak budur. Biz Cumhurbaşkanımızın önderliğinde milletimizin iradesini yegâne irade ve yegâne belirleyici bildik. Onun dışında hiçbir güç tanımadık. Allah'ın izni ve milletin iradesiyle 21 yıldır hizmet etme gayretinde olduk. Hemşehrilerimiz de hiçbir zaman bizi yalnız bırakmadı. Her zaman destek ve dualarla, bizim yanımızda oldular. Şimdi durmak yok yola devam diyoruz” dedi.

‘MİLLETİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ’

Ziya Altunyaldız, "Kıymetli vatandaşlarımız Meclis çoğunluğunu Cumhur İttifakına verdi. Milletimize ve tüm hemşerilerimize yürekten teşekkür ediyoruz. 21 yıldır ülkesine hizmet eden bir lidere ve onun kadrolarına güç verdiler. İşte biz o yüzden her zaman milletimizle birlikte onlardan aldığımız güçle yola devam ettik. Bu kez de yola devam ediyoruz inşallah” diye konuştu.

‘DOĞRU ADAMLA YOLA DEVAM EDELİM’

‘İkinci tur seçimlerinde de doğru adamla yolumuza devam edelim’ diyen Altunyaldız, “Parlamento seçimleri geride kaldı. Mecliste çoğunluğu elde ettik. Meclis komisyonları, başkanlık divanları ve bütün unsurlar artık Cumhur İttifakı’nın belirlediği adaylarla yoluna devam edecek inşallah. Bunu temin ettik. Şimdi Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kaldı. Cumhurbaşkanımız o gün balkon konuşmasından bunu işaret etti. Şimdi diyoruz ki doğru adamla yola devam edelim. Bizi ve milletimizi çok iyi tanıyan, 21 yılda vesayet odaklarını yok eden, sadece milletimizin gücüyle yol alan, gerektiğinde küresel güçlere kafa tutan, Türkiye'nin meselelerinde en iyi şekilde pozisyon alan, dimdik duran, bölgesel ve küresel aktör olma yolunda ülkemizi başka lige taşıyan Cumhurbaşkanımızı ikinci turda da destekleyelim” ifadelerini kullandı.

‘HAYALLERİ GERÇEKLEŞTİRDİK’

Ziya Altulyadız, “Türkiye'nin vizyonunu, hayallerini gerçek kılan, ülkemizin otomobili, uçağı, insansız hava araçlarıyla, Türkiye'nin doğal gazını çıkararak ülkemizin hizmetine sunan Cumhurbaşkanımıza destek verelim. Kendi insan kaynağımızı küresel bilgi ve birikimle donatarak bunları yapacak bir ülke haline geldik. Kılıçdaroğlu ve ekibi, seçim gecesinde çok farklı beyanlarla milletimizin kafasını karıştırmaya çalıştılar. Ortada açık sonuçlar varken kazandık, önde gidiyoruz gibi yanıltıcı, provoke edici bir tavır sergilendi. Ama gerçekler hiçbir zaman gizli kalmıyor. Birkaç saat içerisinde 49.5'lar, 44'ler ortaya çıktı. Biz 28 Mayıs'ta seçime gidiyoruz. Gönlümden geçen en az yüzde 55 ile ikinci turu tamamlamak” dedi.

‘HERKESİ DESTEĞE ÇAĞIRALIM’

28 Mayıs seçimlerinde vatandaşı sandığa davet eden Altunyaldız, sözlerini şöyle tamamladı: “Gencimizi, kadınımızı, çocuğumuzu, komşumuzu, herkesi bir maç varsa son dakikaya kadar desteğe çağıralım. O yüzden yeniden yapılacak seçimi unutmayalım. Asla rehavete kapılmayalım. Biz yoksak eksiğiz. O yüzden herkes lütfen eksiksiz bir şekilde sandığa gitmeli. Herkesten ilave bir oy istiyoruz.”

  • Beğen
YORUM YAZIN