Başkan Tutal, Muay Thai Dünya İkincisini Ağırladı
13.10.2023 - 13:18 | Son Güncelleme: 2023-10-13 13:27
Seydişehir Belediyesi Spor Kulübü sporcusu Gürkan Uğur Yıldız Gençler Muay Thai Dünya Şampiyonasında 63,5 kiloda Rus rakibi Andrei Vlasov ile yaptığı final maçında Dünya 2.cisi olarak Gümüş Madalyanın sahibi oldu.

Başkan Tutal, Muay Thai Dünya İkincisini Ağırladı

Başkan Tutal, 2023 IFMA Gençler Dünya Muay Thai Şampiyonası’nda Dünya İkincisi olan Seydişehir Belediyesi sporcusu Gürkan Uğur Yıldız’ı makamında misafir etti. Türkiyenin ev sahipliğinde Antalyada düzenlenen Muay Thai Gençler Dünya Şampiyonası'nda 65 ülkeden 1000'e yakın sporcu katıldığı şampiyonada, 10-11Yaş Minikler, 12-13 yaş yıldızlar, 14-15 alt gençler, 16-17 üst gençler ve 23 yaş altı sporcular madalya mücadelesi verdi.

Antalya Kemer'de 29 Eylül-8 Ekim tarihlerinde düzenlenen 2023 IFMA Gençler Dünya Muay Thai Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanan Gürkan Uğur Yıldız’ı tebrik eden Başkan Tutal, “Seydişehir Belediyesi Spor Kulübümüz bünyesinde 13 farklı branşta eğitim veriyoruz. Her branşta sporcularımız ulusal ve uluslararası şampiyonalara katılıyor ve ilçemizi temsil ediyorlar. 2023 IFMA Gençler Dünya Muay Thai şampiyonasında gümüş madalya kazanan Seydişehir Belediyesi Spor Kulübümüzün Sporcusu Gürkan Uğur Yıldız’a bizlere bu duyguyu yaşattığı için teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum.

Sporcularımız, inandıklarında gayret ettiklerinde ve destek gördüklerinde neleri başarabileceklerini her zaman gösterdiler. Seydişehir Belediyesi olarak imkanlarımız elverdiği sürece her zaman sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz. İnanarak yaptıkları mücadelelere devam ettikleri sürece inşallah dünya birinciliği de gelecek, altın madalya da kazanacak. Bu başarıda emeği geçen antrenörümüz aynı zamanda sporcumuzun babası Serkan Yıldız’ı da tebrik ediyor her ikisine de başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a teşekkür eden Antrenör Serkan Yıldız, “şu ana kadar tüm maçlarımızda bize ve sporcularımıza vermiş olduğunuz desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Bu çocuklar bugün bu başarılara imza atıyorlarsa, bu maçlara gidebiliyorlarsa sizin vermiş olduğunuz güvenden ve samimiyetle sporcularımızı kucaklamanızdandır. Sporcularım ve aileleri adına teşekkür ediyorum” dedi.

  • Beğen
YORUM YAZIN