Baykan: 28 Mayıs'ta Türkiye Kazanacak
21.05.2023 - 15:12 | Son Güncelleme: 2023-05-21 15:12
AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan, “Biz kazandık, bu turda işi bitiririz diyerek oy kullanmamazlık yapmayalım. Oy kullanmaya köye, kasabaya ya da başka şehirlere giden eşimiz dostumuz varsa yine gitsinler. Sonuçta demokrasi kazanacak, Türkiye kazanacak” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan, 28 Mayıs'ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri öncesi Karatay'da esnaf ziyaretinde bulundu. Karaman yolunda yer alan esnaflara teşekkür ziyaretinde bulunduklarını dile getiren Baykan, “Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için sahadayız. Konya'mızın kadim semtlerinden Çaybaşı'nda, genel ismiyle Karaman Yolu, lokal ismiyle Ayna semtindeyiz. Ayna semti trafik ışıklarının yaygın olmadığı dönemlerde burada kavşakta bulunan bir aynayla geriden, sağdan, soldan gelenlerin yol trafiğini takip ettikleri bir mekandı. Bizim de Çaybaşı olan semtimiz hemen bu bölgeyle birlikte çarşıya kavuşmaya başladı. Gençliğimiz buralarda geçti. Buradan Aziziye'ye yürüyen yol ile şehir merkezine ulaşım mümkündü. Bu bölge yenileniyor. Kentsel dönüşümle birlikte eski binaların yerine yeni sağlam binalar yapılıyor” dedi.

‘VATANDAŞIMIZIN İLGİSİ DEVAM EDİYOR’

Saha ziyaretlerinde gördükleri tablonun umut verici olduğunu kaydeden Baykan, “Cumhurbaşkanlığı seçimi, ikinci tura kaldı. İkinci tur öncesinde yine vatandaşımızın siyasete ilgisi devam ediyor. Daha da bilinçlenmiş, daha da kenetlenmiş kadroyla Allah'ın izniyle hududu unutmadan, okçular tepesini terk etmeden Cumhurbaşkanımızı ikinci turda seçimi neticelendireceği inancı, umudu girdiğimiz her dükkanda, ziyaret ettiğimiz her esnafta kendisini gösteriyor. Tablo net. Allah'ın izniyle ikinci turda zaferi yakalamak üzereyiz” diye konuştu.

'ÇALIŞMALARIMIZA ARA VERMEDEN BAŞLADIK'

14 Mayıs seçimleri sonrası Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalmasıyla saha çalışmalarına ara vermeden başladıklarını söyleyen Baykan, “Biz de ikinci tur çalışmalarımıza ara vermeden başladık. AK Parti Konya teşkilatımızın görevlendirmeleriyle, şehrimizin çeşitli köşelerinde ve ilçelerimizde arkadaşlarımızla, ana kadememizle, ilçe teşkilatlarımızla, kadın ve gençlik kollarımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Basılmadık kaldırım, sıkılmadık el, uğranmadık iş yeri ve ev bırakmadan çalışma temposu içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

‘TARİHİ ZAFER ELDE EDECEĞİZ’

28 Mayıs seçimlerinde tarihi bir zafer elde edeceklerine inandıklarını belirten Mehmet Baykan, “Konya siyasetinde insanların Cumhurbaşkanımıza, AK Partimize ve Cumhur İttifakımıza bağlılığı devam ediyor. Bu devamlılık içerisinde de her yere uğruyoruz. Esnafımızın işleri hareketli. Halkımız ikinci tur için kararlı. Bizler de çalışıp, çabalayıp 28 Mayıs akşamı, 27 Mayıs 1960'ın hemen ertesi, 29 Mayıs 1453'ün bir gün öncesi olan tarihte zafer elde edeceğiz. 29 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımızın Ayasofya Camii’nde kılacağı namaza şahitlik etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

‘GENÇLERİMİZE İNANCIMIZ TAM’

Genç seçmenlerle ilgili de mesaj veren Mehmet Baykan, “Seçimler ikinci tura kaldığı için 18 yaşını doldurup oy kullanma hakkını elde eden Türkiye genelinde 50 bin civarında genç seçmenimiz var. Gençlerimizin de ülkemizin bulunduğu kritik noktanın ve ülkemizin geldiği noktanın bilinciyle hareket edeceklerine inancımız tam. Mutlaka ailelerimizin çocuklarını oy kullanması yönünde teşvik etmelerini istiyoruz. Fakat sakın çocuklarımıza baskı yapmayalım. Dünü anlatalım, bugünü anlatalım. Gençlerimizin tarih, coğrafya bilgileri doğru yolu bulmaları için yeter” diye konuştu.

‘SONUÇTA TÜRKİYE KAZANACAK’

Mehmet Baykan, “İlk turda başka adaylara oy vermiş hemşerilerimizle çok az da olsa karşılaşıyoruz. Ama ikinci tur için kararlarının Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan noktasında olduğunu görüyoruz. Biz kazandık, bu turda işi bitiririz diyerek oy kullanmamazlık yapmayalım. Oy kullanmaya köye, kasabaya ya da başka şehirlere giden eşimiz dostumuz varsa yine gitsinler. Hele Konya'ya gelme durumu olan hemşerilerimiz buraya gelsinler, takip edelim. Sonuçta demokrasi kazanacak, Türkiye kazanacak” ifadelerini kullandı.

'KAHRAMANIMIZI İÇİMİZDEN ÇIKARIYORUZ'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde Büyük Türkiye vizyonunun devam edeceğini söyleyen Mehmet Baykan, sözlerini şöyle tamamladı: “Sadece Türk ve İslam dünyasında değil, dünyanın neresinde olursa olsun umudu Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'da olan mazlum milletler kazanacak. Avrupa'da, Amerika'da büyük bir merak var. 21 yıldır 7 seçim, 3 referandum, belediye seçimlerinde Tayyip Erdoğan hareketi neden yenilmiyor, nasıl kazanıyor bunu merak ediyorlar. Batıda kahramanları Hollywood filmleri çıkartır. Yenilmez orduları yıkan kahraman çıkarırlar. Ama doğuda kurguyla, sinema filmleriyle kahraman yetişmiyor. Kahramanımızı kendi içimizden çıkarıyoruz. Hesap edemedikleri bu. Tayyip Erdoğan halkın içinden çıkmıştır. Milletin içinden, sokaklardan gelmiştir. Direklere bayrak asarak, partililerin elini sıkarak, gençliğinde lider olarak çıkmış ve bugünkü noktaya gelmiştir. Allah'ın izniyle Sayın Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan bu sefer de kazanacak ve yolumuza devam edeceğiz.”

  • Beğen
YORUM YAZIN