Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır’dan Ankara Ziyareti
13.06.2024 - 15:17 | Son Güncelleme: 2024-06-13 15:17
Beyşehir Belediyesi Başkanı Adil Bayındır, bugün Ankara’da önemli temaslarda bulundu. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, İlçe Başkanı Kahraman Şanal ve Beyşehir Belediye Başkan Yardımcımız Mustafa Balıklı’nın da eşlik ettiği ziyaretlerde çeşitli kurum ve yetkililerle görüşmeler gerçekleştirildi.

Başkan Bayındır ve beraberindeki heyet, öncelikle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Faruk Özçelik’i ziyaret etti. Görüşmede, Beyşehir’deki sosyal güvenlik ve istihdam konuları ele alındı. Özçelik, Beyşehir’in gelişimi ve ihtiyaçları hakkında bilgi alırken, yerel yönetimlerin çalışmalarına destek olmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Heyetin ikinci durağı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü oldu. Genel Müdür Kadir Çokçetin ile yapılan görüşmede, Beyşehir Gölü ve çevresindeki doğal alanların korunması ve geliştirilmesi konuları masaya yatırıldı. Doğal güzelliklerin korunması ve sürdürülebilir turizmin teşviki için ortak projeler üzerinde duruldu.

Son olarak Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Hasan Akceviz ziyaret edildi. Hemşehrileri olan Akceviz ile yapılan görüşmede, Beyşehir’deki adli hizmetlerin iyileştirilmesi ve ceza infaz kurumlarının geliştirilmesi konuları gündeme geldi.

Başkan Bayındır, ziyaretlerin ardından yaptığı açıklamada, “Misafirperverlikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Beyşehir’in kalkınması ve halkımızın refahı için Ankara’da önemli temaslarda bulunduk.” dedi.

  • Beğen
YORUM YAZIN