Erasmus Günleri Konya Açılış Toplantısı Gerçekleştirildi
14.10.2021 - 17:15 | Son Güncelleme: 2021-10-14 17:16
Avrupa genelinde üç gün boyunca eş zamanlı olarak düzenlenecek Erasmus Günleri (Erasmus Days) Avrupa Festivali’nin ilimizdeki açılış toplantısı, 14 Ekim 2021 tarihinde Dedeman Hotel’de gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın söylenmesinin ardından Konya Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri, farklı enstrümanlarla Avrupa Birliği Marşının bestesini çaldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Konya’da 2006 yılından bugüne yürütülmekte olan AB projelerinin bugün için çok önemli bir noktaya geldiğini ifade etti. 2020 yılında toplam 59 projeyle 1 milyon 800 bin Avro’nun ülkemize kazandırıldığını belirtti. Bu projeler sayesinde öğretmenlerin Avrupa’daki iyi örnekleri yerinde incelediklerini, daha da önemlisi kendi başarılı çalışmalarını Avrupa ülkelerinde tanıtma imkânını elde ettiklerini de sözlerine ekledi. Türkiye Ulusal Ajansından gelen proje uzmanlarına ve tüm katılımcı öğretmenlere teşekkürlerini iletti.

Daha sonra Türkiye Ulusal Ajansı uzmanlarından Abdülnasır Bulak “mesleki eğitim”, Yaşar Soydaş da “okul eğitimi” Erasmus+ programları hakkında birer sunum gerçekleştirdi.

Proje yürütücüsü öğretmenlerin örnek projelere dair sunumlar yapmalarının ardından açılan sergiler gezildi.

  • Beğen
YORUM YAZIN