İkinci Dönem Okul Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi
23.02.2021 - 9:58 | Son Güncelleme: 2021-02-23 09:58
Yüz Yüze Eğitimde Kademeli Geçiş İçin Hazırlıklar Ele Alındı

İkinci Dönem Okul Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi

Yüz Yüze Eğitimde Kademeli Geçiş İçin Hazırlıklar Ele Alındı

2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci döneminin başlaması nedeniyle İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan okul müdürleriyle çevrim içi olarak bir araya geldi.

Uzaktan bağlantı yolu ile eğitim yöneticileriyle toplantıda bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, toplantının hayırlara vesile olması dilekleriyle konuşmasına başladı.

İl millî eğitim müdür yardımcıları, ilçe millî eğitim müdürleri ile şube müdürleri ve okul yöneticilerinin katıldığı toplantıda 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2. dönem başı iş ve işlemleri ile okulların uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim sürecinde yapılması gereken hazırlıklar öncelikli olarak görüşüldü.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan toplantıda, Müdürlük bünyesindeki tüm okul ve kurumları hem uzaktan eğitim hem de yüz yüze eğitime hazır hale getirmek için gerekli tüm çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü söyledi.

“Aşılamayla birlikte yüz yüze eğitime geçiş sürecimiz daha da hızlanacak”

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, “Salgın sürecinde aşılama işlemi devam ediyor. Kademeli olarak başlatılan yüz yüze eğitimde öğretmenlerimiz öncelikli aşı yapılacak meslek gruplarından biri. Aşılamayla birlikte yüz yüze eğitime geçiş sürecimiz daha da hızlanacak inşallah. 15 şubatta müstakil köy okulları ile bağımsız anaokullarında yüz yüze eğitime geçilmişti. Bakanlığımız tarafından verilen talimatlar doğrultusunda süreçle ilgili hazırlıklarımız devam ediyor. Siz okul yöneticilerimizin bu anlamda hazırlıkları en iyi şekilde yerine getireceğinize olan inancım tamdır. Alınan tedbirlerle, yapılan hazırlıklarla bu süreci el birliğiyle birlikte atlatacağız.” dedi.

“Yunus Emre ve Türkçe yılında etkinliklerimiz yoğun olacak”

Yunus Emre ve Türkçe yılı etkinlikleri kapsamında Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz hafta hayata geçirilen Özümüz Yunus, Sözümüz Türkçe projesinden bahseden İl Müdürü Mehmet Çalışkan, “Kasım ayında bir dizi etkinlikler için hazırlıklarına başladığımız Yunus Emre’miz ile ilgili çalışmalar, 2021 yılı ocak ayında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile daha da yoğunluk kazanmış oldu. Karaman’ımız için bu konu, hem Türkçenin başkenti hem de Yunus diyarı olması hasebiyle daha çok önem arz ediyor. Bu noktada neslimizin hem dilimizi en güzel şekilde kullanması, dilimize sahip çıkması, Türkçe düşünüp Türkçe yazması için hem de Bizim Yunus’u özüyle sözüyle tanıyıp örnek model oluşturması için okullarımızda yoğun bir şekilde bu etkinlikleri işleyeceğiz.” şeklinde konuştu.

‘Okulunda Kan Bağışla Kahraman Ol’

Ardından yakın zamanda Türk Kızılay’ı ile imzalanan protokole değinen İl Müdürü Çalışkan, “Kızılay’la yapacağımız iş birliği ile ‘Okulunda Kan Bağışla Kahraman Ol’ kampanyasıyla okullarımızda kan bağışı kampanyası düzenleyeceğiz. Bir yandan okullarımız ve velilere

duyurularla kan bağışı kampanyasıyla kan stokuna destek olurken küçük yaşta yardımlaşma, iyilik yapma bilincinin çocuklarımıza erken yaşta aşılanması bakımından çok önemli bir çalışma. Çocuklarımızın ailesinin, öğretmeninin içinde yer aldığı bir kampanya daha fazla onların hayatında iz bırakacak.” diyerek sözlerine son verdi.

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Abdurrahman Kurt ve İsmail Kılınç ile Şube Müdürleri Mehmet Baysal ve Mehmet Balkaya, birimlerine ilişkin çalışmalarla ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

  • Beğen
YORUM YAZIN