Karatay Yaz Spor Okulları’nda Eğitimler Başladı
02.07.2023 - 11:41 | Son Güncelleme: 2023-07-02 11:49
Karatay Yaz Spor Okulları’na katılan çocuklar ilgilerine göre; Futbol, Masa Tenisi, Basketbol, Taekwondo, Kickboks, Karate, Jimnastik, Voleybol, Güreş, Yüzme, Okçuluk ve Satranç olmak üzere toplamda 12 branşta eğitimler alıyor.

Karatay Yaz Spor Okulları’nda Eğitimler Başladı

12 BRANŞTA VERİLEN EĞİTİMLERLE KARATAYLI GENÇLER HEM YETENEKLERİNİ GELİŞTİRİYOR HEM DE TATİLLERİNİ DEĞERLENDİRİYOR

Karatay Belediyesi “Karatay Yaz Spor Okulları” 2023 Yaz Dönemi eğitimleri başladı. Karatay’da sporu çok daha geniş tabana yaymak, her yaştan çocukların spor yapabilmesini sağlamak, çocukların yaz tatillerini daha iyi değerlendirmelerine katkı sunmak ve çeşitli spor branşlarına yeteneği olan çocuk ile gençlerin geleceklerine destek olunması amacıyla yürütülen projede bu yıl 12 farklı branşta yüzlerce Karataylı çocuk 26 Ağustos’a kadar eğitim alacak.

Karataylı çocukların yaz tatillerinde sporla iç içe olması, geleceğin sporcularının yetişmesine katkı sağlanması ve çocukların yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmesi amacıyla Karatay Belediyesi tarafından sürdürülen “Karatay Yaz Spor Okulları” 2023 Dönemi eğitimleri başladı.

EĞİTİMLER 12 BRANŞTA VERİLİYOR

Karatay Yaz Spor Okulları’na katılan çocuklar ilgilerine göre; Futbol, Masa Tenisi, Basketbol, Taekwondo, Kickboks, Karate, Jimnastik, Voleybol, Güreş, Yüzme, Okçuluk ve Satranç olmak üzere toplamda 12 branşta eğitimler alıyor.

19 Haziran’da başlayan eğitimler, 26 Ağustos Cumartesi günü sona erecek. Toplamda 8 hafta sürecek eğitimler ise; Nihat Gün Spor Tesisleri, Mengene Halı Saha, Karatay Gençlik Merkezi, Yeşil Beyaz Spor Merkezi, Yaşar Doğu İmam Hatip Lisesi Spor Salonu, Mega Yüzme Havuzu, Erenler Halı Saha, 15 Temmuz Karatay Lisesi Spor Salonu, Karşehir Halı Saha, Erenler Halı Saha, Karatay Belediyesi Ulubatlı Hasan Spor Salonu’nda haftanın belirli günlerinde gerçekleştiriliyor. Servis imkânı da bulunan Karatay Yaz Spor Okulları’nda eğitim alan sporcular, evinden alınarak tekrar evine güvenli bir şekilde teslim ediliyor.

BURASI HER BAKIMDAN BİZE KATKI VERİYOR

Karatay Yaz Spor Okulu Voleybol kursunda eğitim almaya başlayan Zeynep Büyükbabacan; “Yaz Spor Okulları’na kayıt olduğum ve eğitimleri almaya başladığım için çok mutluyum. Buraya severek geliyorum. Voleybolu çok seviyorum, eğitimlerimiz de çok güzel gidiyor. Hem voleybolu daha iyi öğreniyorum hem de yeni arkadaşlar ediniyoruz burada. Okulların kapanmasıyla burada aldığımız eğitimler bize her bakımdan olumlu katkı yapıyor. Bize bu fırsatı veren Karatay Belediye Başkanımız Hasan Kılca’ya çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kübra Şahin de voleybolu çok sevdiğini ifade ederek şunları aktardı; “Yoğun geçen bir eğitim döneminin ardından Karatay Yaz Spor Okulları’na kaydımı yaptırdım ve kurslarımız başlamış oldu. Burası hepimize çok iyi geldi. Hem hocalarımız hem de arkadaşlarımız çok iyi. Burada sosyalleşerek yaz aylarımızı değerlendirmiş oluyoruz. Ben de belediye başkanımız Hasan Kılca’ya teşekkür ediyorum.”

Futbol branşında eğitim alan Mustafa Emir Ardıç; “Burayı ve futbolu çok seviyorum. Büyüyünce de futbolcu olmak istiyorum. Bu eğitimler derslerime de katkı yapıyor” derken; Nurettin Ayvacı şunları dile getirdi; “Buradan çok memnunum ve mutluyum. Zevk aldığım bir kurs. Gelecekte futbolcu olmak istiyorum. Bize bu imkanı sağlayan belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.”

 AMACIMIZ ÇOCUKLARIMIZIN GELİŞİMLERİNE KATKI SAĞLAMAK

Yeni dönemin hayırlı olmasını dileyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; “Karatay Yaz Spor Okulları kapsamındaki eğitimlerimize bu yıl da başladık. 12 farklı branşta hayata geçirdiğimiz Karatay Yaz Spor Okulları’na yavrularımızın güzel bir ilgisi var. Şu anda da ilk antrenmanlarını yapıyorlar. Tablet, bilgisayar, televizyon veya cep telefonları gibi teknolojik ürünlerin çocuklarımıza menfi yöndeki olumsuz etkilerini azaltmak adına sporu çok önemsiyoruz. Çünkü spor, çocuklarımızın hem bedenen hem de zihnen gelişimlerine çok önemli katkılar sağlıyor. Bunun yanında çocukların ülkemiz için daha iyi bireyler olmasına da güzel bir yol açmış oluyor. Bizler de bunun öneminin farkında olarak sporun, çocuklarımızın ve geleceğin sporcularının destekçisi olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

  • Beğen
YORUM YAZIN