Meram'da Ödüllü E-Spor Turnuvası Başlıyor
27.02.2024 - 14:11 | Son Güncelleme: 2024-02-27 14:13
Konya’nın İlk E-Spor Merkezi

Meram'da Ödüllü E-Spor Turnuvası Başlıyor

Heyecanlı Bir Turnuvaya Ev Sahipliği Yapmaya Hazırlanıyor

Konya’nın ilk e-spor Merkezi olma ünvanına sahip Meram MEGA, heyecanlı bir turnuvaya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 7-9 Mart tarihleri arasında yapılacak ödüllü League of Legends (LoL) ve Valorant müsabakaları için başvurular 1 Mart Cuma günü son bulacak.

Konya’nın ilk e-spor Merkezi olma özelliğine sahip Meram MEGA e-spor merkezi, oyun tutkunlarını heyecanlı bir turnuvayla bir araya getirmeye hazırlanıyor. 7-9 Mart tarihleri arasında yapılacak ödüllü turnuvada takımlar, League of Legends (LoL) ve Valorant oyunlarında karşı karşıya gelecek. Finallerin Mehmet Ali Özbuğday Gençlik Merkezi’nde yapılacağı turnuva için başvurularda son gün 1 Mart Cuma günü.

TURNUVADA ŞAMPİYONLARI ÖDÜL BEKLİYOR

Meram Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğünden turnuva ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi; “League of Legends (LoL) oyunu için bir takım 5 üyeden oluşacak ve maçlar 5-5 formatında oynanacak. Turnuva 7 Mart Perşembe günü online olarak başlayıp, cumartesi günü final müsabakası Mega Yeni Nesil Eğitim Merkezinde offline olarak oynanacaktır. Katılım 16+4 takım ile sınırlıdır. Tekli eleme sistemine göre ilerlenecek, kaybedenler tablosu olmayacak. Final maçına kadar eşleşmeler tek maç üzerinden oynanacak, final müsabakası ise 3 maç üzerinden gerçekleştirilecek. Valorant müsabakaları için ise bir takım 5 üyeden oluşacak ve maçlar 5-5 formatında oynanacak. Katılım 16+4 takım ile sınırlıdır. Tekli eleme sistemine göre ilerlenecek ve final maçına kadar eşleşmeler tek maç üzerinden oynanacak, final müsabakası ise 3 maç üzerinden oynanacak.

Başvuruların ücretsiz olacağı turnuvalarda 1.takıma 15.000 TL, 2.takıma 7.500 TL, 3.takıma 2.500 TL ödül verilecek. Turnuvaya müracaatlar Mehmet Ali Özbuğday Gençlik Merkezine gidilerek gerçekleştirilebilecek olup detaylı bilgi için 0.332.5030969 nolu telefon aranılabilir. Takım kaptanlarının Meram Belediyesi discord adresine katılımı zorunludur.

BAŞKAN KAVUŞ; “İLGİLİ TÜM GENÇLERİMİZİ TURNUVAYA BEKLİYORUZ”

Meram Belediyesinin, gelecek nesillerin her yönden en iyi şekilde yetişmeleri ve çağı yakalamaları adına tüm imkanlarını seferber ettiklerinin altını çizen Başkan Mustafa Kavuş, e-spor’a ilgi duyan tüm gençleri turnuvaya katılmaya davet etti. Geleneksel oyunların yaşamasının kendileri için değerli olduğu kadar gençliğin dijital oyunlarda da çağı yakalamasına önem verdiklerini belirten Başkan Kavuş, “Dijital oyunlar artık tüm dünyanın bir gerçeği haline geldi. Bu gerçeği görmezden gelmemek adına açtığımız Konya’nın ilk e-spor merkezinde düzenleyeceğimiz turnuvaya tüm gençleri ve kendini genç hissedenleri bekliyoruz” diye konuştu.

  • Beğen
YORUM YAZIN