Meram, Dünya Şampiyonası’nda Madalya Şov Yaptı
20.05.2024 - 13:24 | Son Güncelleme: 2024-05-20 13:25
Meram Belediyesporlu kick boksçular, 9.Uluslararası Kick Boks Dünya Kupası’nda bir büyük destan daha yazdı. 42 ülkenin katıldığı şampiyonada altı altın madalya kazanan sporcuların yine ilçenin gururu olduklarını söyleyen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, tüm sporcularını tebrik etti.

Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanlığının 2024 yılı faaliyet programında yer alan 9.Uluslararası Kick Boks Dünya Kupası Meram Belediyesporlu sporcuların büyük başarısı ile son buldu. 15-19 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen şampiyonada Meram Belediyesporlu altı kick boksçu altın madalya alarak tarihi bir başarının altına imza attılar.

MERAM, ALTI ALTIN MADALYA İLE ŞAMPİYONAYA DAMGA VURDU

42 ülkeden sporcuların katıldığı şampiyonada yarışan Sabriye Gür 70 Kg ‘da, Emircan Beserek 67’da, Kazım Dereli 81 Kg’da, Batuhan Pekmezci 86 Kg’da, Ebrar Aygün 60 Kg’da, İbrahim Demirtaş +91 Kg’da tüm rakiplerini eleyerek altın madalyaya uzandılar. Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Meram’a bu tarihi gururu yaşatan sporcuları ve antrenörlerini tebrik etti. Meram Belediyespor sadece ülke çapında değil uluslararası alanda da neredeyse tüm turnuvalarda başarıdan başarıya koştuğunu hatırlatan Başkan Mustafa Kavuş, açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Büyük umutlar bağlayarak destek verdiğimiz sporcularımız, her turnuva ile  başarılarına yenilerini ekleyerek gururumuz olmaya devam ediyorlar. Kick Boks Dünya Şampiyonası’nda da bu gelenek bozulmadı. Sporcularımız aldıkları altı şampiyonlukla yine göğsümüzü kabarttılar. Hepsini tek tek tebrik ediyor, bu başarıda katkıları olan antrenörlerimizden kulüp yöneticilerine, çalışanlardan çocuklarımızın ailelerine kadar herkese şükranlarımı sunuyorum. Başarıların artarak devam etmesini temenni ediyorum.”

  • Beğen
YORUM YAZIN