Meram, Türk Okçuluk Salon Şampiyonasına Ev Sahipliği Yaptı
13.03.2023 - 10:42 | Son Güncelleme: 2023-03-13 10:45
Meram Belediyesi Muhammet Yürükuslu Spor Tesisi, Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Konya Salon İl Birinciliği Müsabakalarına ev sahipliği yaptı.

Meram, Türk Okçuluk Salon Şampiyonasına Ev Sahipliği Yaptı

Meram Belediyesi Muhammet Yürükuslu Spor Tesisi, Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Konya Salon İl Birinciliği Müsabakalarına ev sahipliği yaptı. 11 spor kulübü ve ferdi olarak 110’u erkek, 71’i bayan toplamda 181 sporcu mücadele ettiği şampiyona birbirinden çekişmeli ve heyecanlı müsabakalara sahne oldu.

Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Konya Salon İl Birinciliği Müsabakaları Meram Belediyesi Muhammet Yürükuslu Spor Tesisi’nde gerçekleştirildi.

Müsabakalara 11 Kulüp Ve 181 Sporcu Katıldı

11 farklı spor kulübünün ve ferdi olarak 110’u erkek, 71’i bayan toplamda 181 sporcunun mücadele verdiği karşılaşmalar bir hayli heyecanlı ve çekişmeli müsabakalara sahne oldu. Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu (TGTOF) Salon Puta Koşusu ve Kıyafet talimatları çerçevesinde yapılan müsabakalar bireysel ve takımlar olmak üzere büyük erkekler ve büyük kadınlar kategorilerinde gerçekleştirildi. Yıldız ve Genç kategorilerinde bulunan sporcuların da katılabildiği müsabakalar, büyükler kategorisinde müsabakaya katıldılar.

Şampiyona Birbirinden Heyecanlı Karşılaşmalara Sahne Oldu

Konya merkez ve ilçelerindeki lisanslı sporcu ve kulüplerin katıldığı şampiyonada gerçekleştirilen karşılaşmalar sonucunda dereceye giren sporcuların kategorileri, isimleri ve aldıkları madalyalar ise şöyle;

Kadınlar Kategorisi

1.Ümmü Zümra Uysal – Bulcuk SK

2.Ayşe Hümeyra Koç – Meram Belediyespor

3.Ayşe Güçlü – Akşehir Selçuklu SK

Erkekler Kategorisi

1.Alpaslan Yeşilkaya – Alaeddin Keykubat SK

2.Abdurrahman Kaymak- Ferdi

3.Emir Soydan – Meram Belediyespor

  • Beğen
YORUM YAZIN