Meram Yaz Spor Okulları’nda Eğitimler Başladı
05.07.2023 - 13:34 | Son Güncelleme: 2023-07-05 13:36
Çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla Meram Belediyesi tarafından organize edilen yaz spor okullarında 2023 dönemi eğitimleri start aldı.

Meram Yaz Spor Okulları’nda Eğitimler Başladı

Çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla Meram Belediyesi tarafından organize edilen yaz spor okullarında 2023 dönemi eğitimleri start aldı. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, 5-15 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerin belediyeye ait 9 tesiste ve 11 ayrı branşta eğitim alacağı yeni dönemin hayırlı olmasını diledi.

Meram Belediyesinin ‘Meram Yaz Spor Okulları’nda 2023 dönemi eğitimleri için start verildi. Meram’da yaşayan 5-15 yaş aralığındaki çocuk ve gençlere sporu sevdirmek, dolu dolu bir yaz geçirmelerini sağlamak hedefiyle Meram Belediyesi tarafından organize edilen yaz spor okullarında eğitimler, eğlenceli anlara sahne oluyor.

9 AYRI TESİSTE 11 BRANŞTA EĞİTİMLER VERİLİYOR

Meramlı çocuk ve gençlerin, futbol, basketbol, voleybol, okçuluk, kort tenisi, masa tenisi, yüzme, cimnastik, wushu, kick boks ve taekwondo branşlarında eğitim aldıkları Meram Belediyesi Yaz Spor Okulları; Aşkan Muhammet Yürükuslu Spor Tesisi, Rabia Spor Merkezi, Nazmiye Muslu Spor Tesisi, Lalebahçe Spor Tesisi, Dere Sosyal Tesisleri, Recep Tayyip Erdoğan Spor Tesisleri, Efor Halı Saha, Osmangazi Halı Saha, Yeniyol Halı Saha’da yapılıyor.

Nesilleri sporla buluşturan ve eğlenceli bir tatil dönemi geçirmelerini sağlayan Meram Yaz Spor Okulları’nda eğitimler, 21 Ağustos tarihine kadar devam edecek.

BAŞKAN KAVUŞ; “YAZ SPOR OKULLARIMIZ ‘TÜRKİYE YÜZYILI GENÇLİĞİ’NİN AYAK SESLERİNDENDİR”

Meram Yaz Spor Okulları 2023’te de çocuklar ve gençlerle buluşmaktan dolayı duyduğu sevinci dile getiren Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, yeni dönemin tüm çocuklar, gençler ve aileleri için hayırlı olması temennisinde bulundu. Gençlere bırakacakları en büyük mirasın iyi bir eğitim ile sağlıklı, huzurlu ve refah içinde bir hayat olduğuna vurgu yapan Başkan Mustafa Kavuş, yaz spor okullarının açılışı ile ilgili yaptığı açıklamada ayrıca şu görüşlere yer verdi; “Biz eğitime ve geleceğimize dair yapılan herşeyi önemsiyoruz. Meram Yaz Spor Okulları’nın da 'Türkiye Yüzyılı Gençliği'nin ayak seslerinden olduğuna inanıyoruz. Yaz okullarımızla, spor okullarımızla, MEGA çalışmalarımızla, kültür yayınlarımızla ve diğer eğitim çalışmalarımızla çocuklarımıza teknoloji, spor ve sanatta vizyon kazandırıyor, onları geleceğe hazırlıyoruz. Bu organizasyon sayesinde çocuklarımızın spora olan ilgilerinin artttığını ve her geçen yıl yeni sporcular kazanıldığını, hedeflerimiz doğrultusunda ne kadar doğru bir tercih yaptığımızı gösteriyor. Bu yaz döneminde de renkli bir organizasyon olacağına inanıyoruz.”

  • Beğen
YORUM YAZIN