Nasreddin Hoca Uygulama Anaokulunda Oryantasyon Programı düzenlendi
06.09.2023 - 12:04 | Son Güncelleme: 2023-09-06 12:06
Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Nasreddin Hoca Uygulama Anaokulunda 2023 - 2024 Eğitim Öğretim Yılı Oryantasyon Programı düzenlendi.

Nasreddin Hoca Uygulama Anaokulunda Oryantasyon Programı düzenlendi

Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Nasreddin Hoca Uygulama Anaokulunda 2023 - 2024 Eğitim Öğretim Yılı Oryantasyon Programı düzenlendi. Etkinliğe Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy da katıldı.

Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Nasreddin Hoca Uygulama Anaokulu Müdürü Dr. Cemil Paslı, “Bu yıl 118 çocuğumuz var. 0 – 6 yaş çocuk eğitimine dair Sağlık Bilimleri Fakültesi ile beraber çalışıyoruz. Hocalarımızla birlikte Türkiye ve dünyaya çocuk eğitime dair bir şeyler söylemeye gayret ediyoruz. Mutlu bir aile ve huzurlu bir toplumun mihenk taşı olan sağlıklı bireyi hep birlikte yetiştirelim diyoruz.” ifadelerini kullandı.

Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emine Arslan da “Öğrencilerimiz, Üniversitemizin bütün akademik, fiziksel, kültürel ve sanatsal imkanlarını kullanarak eğitsel gezilerle yaşayarak ve eğlenerek öğreniyor. Ayrıca birçok farklı branşta çalıştırdığımız kısmi zamanlı öğrencilerle zengin bir eğitim görüyorlar. Her anne babanın hayali, çocuğunun iyi eğitim alması, milli ve manevi değerlerimize sahip, vatanına, insanlığa faydalı bir insan olması. Bu yolda biz üstümüze düşen vazifeyi yapacağız.” dedi.

Gelecek nesilleri, milli ve manevi değerlere önem vererek yetiştirmeye gayret ettiklerini vurgulayan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy ise “Toplumun değerleriyle, kültürel ve tarihsel birikimiyle, kimliğiyle bütünleşen bir üniversite eğitimi çok kıymetli. Çocuklarımızı iyi yetiştirdiğimizde Üniversitemiz ve beraberindeki kurumlarımız da çok iyi bir şekilde hizmet verecek ve böylece geleceğin Türkiye’sini inşa etmede çok güçlü bir nesil ortaya çıkaracağız. Velilerimizin, kurulduğu günden itibaren milli ve manevi değerlere sahip çıkan gençler yetiştirmeye söz veren bir Selçuk Üniversitesinin var olduğunu bilmesini isterim. Gönlünüz rahat olsun. Gözünüz arkada kalmasın. Evlatlarınız emin ellerde.” diye konuştu.

Kendileri için hazırlanan oyun ve etkinliklerle gönüllerince eğlenen çocuklara çeşitli hediyeler veren, velilerle de bir süre sohbet eden Rektör Prof. Dr. Aksoy; sınıfları gezdi,  Nasreddin Hoca Uygulama Anaokulu hatıra defterini imzaladı.

  • Beğen
YORUM YAZIN