NEÜ KONSEM’de ‘İHA1 Ticari Pilotluk Eğitimi’ni Tamamlayanlara Sertifikaları Verildi
21.05.2023 - 15:04 | Son Güncelleme: 2023-05-21 15:08
Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (KONSEM) bünyesinde..

NEÜ KONSEM’de ‘İHA1 Ticari Pilotluk Eğitimi’ni Tamamlayanlara Sertifikaları Verildi

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (KONSEM) bünyesinde Konya UMKE ve Karaman UMKE personeline yönelik düzenlenen Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) tarafından desteklenen ‘İHA1 Ticari Pilotluk Eğitimi’ni tamamlayan kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

NEÜ Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleşen sertifika törenine, NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kahraman, Konya İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Ergin, NEÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Dilmeç, NEÜ KONSEM Müdürü Doç. Dr. Ceyhun Can Özcan, İHA Eğitmeni Dr. Öğr. Üyesi Tarık Ünler, akademisyenler ve davetliler katıldı.

Eğitim hakkında bilgi veren KONSEM Müdürü Doç. Dr. Ceyhun Can Özcan, İHA1 Ticari Pilotluk eğitiminin 40 saatlik teorik ve uygulamalı derslerden oluştuğunu kaydederek, “Eğitimin teorik kısmı merkezimiz dersliğinde, uygulama kısmı Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Pistinde yapılmıştır. Eğitime, Konya UMKE’den 20 personel ve Karaman UMKE’den 17 personel katılmış ve eğitimini başarıyla tamamlayan personeller sertifika almaya hak kazanmıştır. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan tüm kursiyerleri kutluyor, sertifikalarının hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Program, eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlere belgelerinin takdim edilmesinin ardından sona erdi.

  • Beğen
YORUM YAZIN