Seydişehirli Öğrenciler Teknofest’te
06.09.2023 - 11:52 | Son Güncelleme: 2023-09-06 11:52
Seydişehir Belediyesi Bahaddin Paslı Kültür ve Sanatevinde eğitim alan öğrenciler dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan...

Seydişehirli Öğrenciler Teknofest’te

Seydişehir Belediyesi Bahaddin Paslı Kültür ve Sanatevinde eğitim alan öğrenciler dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST’i ziyaret etti.

Bahaddin Paslı Kültür ve Sanatevinde eğitim –öğretim çalışmalarını yürüten Lise ve Üniversite öğrencileri en büyük teknoloji etkinliği olan, Ankara'da düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalini gezerken kendilerine bu imkanı sunan Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a teşekkür ettiler.

Türkiye'nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu kurumları, medya kuruluşları ve üniversitelerin de aralarında bulunduğu çok sayıda katılımla Ankara’da düzenlenen binlerce yarışmacının yarıştığı festivalde kurulan stantları inceleyen ve birbirinden önemli projeler hakkında bilgiler alan gençler büyük festivale hayran kaldı.

Başkan Tutal, “ülkemizin teknoloji alanında gelmiş olduğu nokta, tüm gençlerimize ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda lise ve üniversite öğrencilerimizin hizmetine sunduğumuz Bahaddin Paslı Kültür ve Sanat evimizde eğitim gören öğrencilerimizi de bu gelişmelere şahitlik etmesi amacıyla Teknofeste gönderdik. Kültür evimizde öğrenim gören 50 öğrencimiz TEKNOFESTte bu gelişmelere ve teknolojiye şahit oldular. Onlara ilham veren her çalışmaya destek olmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz diye konuştu.

  • Beğen
YORUM YAZIN