Soğuk Hava Deposu, Meyve-Sebze Kurutma, Tohum Eleme Ve Kurutma Tesislerinde Sona Gelindi
15.09.2023 - 15:26 | Son Güncelleme: 2023-09-15 15:28
Seydişehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak olan Soğuk Hava Deposu..

Soğuk Hava Deposu, Meyve-Sebze Kurutma, Tohum Eleme Ve Kurutma Tesislerinde Sona Gelindi

Seydişehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak olan Soğuk Hava Deposu, Meyve- Sebze Kurutma, Tohum Eleme ve Kurutma Tesisi ile 11 adet ticari dükkan çalışmalarında sona gelindi.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 7 bin 480 m² toplam alan üzerine inşa edilen Soğuk Hava Deposu, Meyve ve Sebze Kurutma Tesisi, Tohum Eleme Tesisi ve 11 Adet Ticari dükkanın yer aldığı projede inşaat çalışmaları tamamlandı.

Başkan Tutal, inşaat çalışmaları tamamlanan Alaylar İki Mahallesi Hafif Sanayi bölgesinde 7 Bin 460 m2 inşa edilen tesisler ve dükkanların toplam maliyeti 63 Milyon Türk Lirası olan tesislerde makine montajlarının yapıldığını kaydetti.

Seydişehir’in ve bölgenin tarım ürünleri işlenerek daha fazla katma değer üreteceğini kaydeden Başkan Tutal, “Seydişehir’imizde ilklerin belediyesi olmaya devam ediyoruz. Hemen her alanda Seydişehir’imize ilk olma özelliği taşıyacak olan projelerimizi hayata geçirirken bu projelerimize bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Hafif Sanayi Bölgesi Hububat Borsası yanında bulunan alanda yapımına başlanılacak olan Soğuk Hava Deposu, Kurutma, Paketleme,Tohum Eleme Tesisi ile 11 adet Toptancı Dükkanlarımızın şimdiden ilçemize, bölgemize ve çiftçilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Çiftçiye ve üreticiye verdiğimiz önemle Hububat Borsamızın yanında hayata geçireceğimiz dev projemizin çalışmaları devam ediyor. Kısa süre içerisinde tamamlamayı hedeflediğimiz projemiz tamamlandığında ilçemizin ve bölgemizin önemli bir sorunu çözülecek, çiftçilerimizin ürünleri daha da değer kazanacak.

Böylesine devasa projemizin hayata geçirilmesinde desteklerini bizlerden esirgemeyen önceki dönem Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a, Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  • Beğen
YORUM YAZIN