Türk Okçuluğunda Meram Rüzgarı
22.06.2023 - 12:11 | Son Güncelleme: 2023-06-22 12:13
Bir kupa, iki şampiyonluk, iki Türkiye rekoru ve toplam 4 madalya ile

Türk Okçuluğunda Meram Rüzgarı

Türkiye Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonu tarafından düzenlenen Yıldızlar Hezar Dinari Açık Hava Türkiye Şampiyonası’nda Meram Belediyespor rüzgarı esti. Takım, şampiyonada aldığı bir kupa, iki şampiyonluk, iki Türkiye rekoru ve toplamda 4 madalya ile tarihi bir başarıya imza attı.

Meram Belediyespor Türk Okçuluğu Takımı sporcuları, Türkiye Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonu tarafından düzenlenen Yıldızlar Hezar Dinari Açık Hava Türkiye Şampiyonası’nda tarihi bir başarıya imza attı. Meram Belediyespor okçuları, bir kupa, iki şampiyonluk, iki Türkiye rekoru ve toplamda 4 madalya kazandılar.

BAŞKAN KAVUŞ; “BİZE BU BÜYÜK GURURU YAŞATAN SPORCULARIMIZI TEBRİK EDİYORUM”

16-18 Haziran tarihleri arasında Kütahya’da gerçekleştirilen şampiyonada Meram Belediyespor sporcularından Emir Soydan, Eymen Doğaner ve Yiğit Kozak bireyselde Türkiye Şampiyonu oldular. Takım sporcuları, toplam puanda ise Türkiye rekoru kırarak önemli bir başarı yakaladılar. Bireysel Erkeklerde Emir Soydan ayrıca 63 okta 59 puan vurarak Türkiye Şampiyonluğuna uzandı ve Türkiye rekorunu tekrar etti.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bu önemli başarılarından dolayı sporcuları, antrenörlerini ve Meram Belediyespor Kulübü yöneticilerini tebrik etti. Meram Belediyesporlu sporcuların katıldıkları tüm spor organizasyonlarında kendilerine büyük gurur yaşattıklarını belirten Başkan Mustafa Kavuş, “Alınan her madalya her şampiyonluk tabii ki önemli, ancak Türk Okçuluğu gibi bize ait bir spor dalında böylesi büyük bir başarının yakalanmış olması çok daha önemli ve çok daha manidar. Sporcularımızı ve hocalarımızı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

  • Beğen
YORUM YAZIN