Türkiye'nin En Geniş Katılımlı Bisiklet Yarışmasında Meram Belediyespor Rüzgarı Esti
22.05.2023 - 15:59 | Son Güncelleme: 2023-05-22 16:06
Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde gerçekleştirilen Türkiye'nin en geniş katılımlı bisiklet yarışmalarından biri olan Türkiye Şampiyonası’ndan Meram Belediyespor başarıyla döndü. Yaklaşık 500 sporcunun katıldığı yarışmalar sonunda minik kategorisinde Meram Belediyesporlu Muhammed Ahmet Yüce şampiyon olurken, Meram Belediyespor takım halinde ikinciliği göğüsledi.

Balıkesir'in doğal şehir ünvanlı Sındırgı ilçesinde Türkiye'nin en geniş katılımlı bisiklet yarışmalarından biri gerçekleştirildi. Türkiye Bisiklet Federasyonu, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Sındırgı Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye Kupası 2. Etap Puanlı Yol Yarışları, U-17 Yıldızlar A 44 kilometre, U-15 Yıldızlar B 33 kilometre yol yarışıyla başladı. 2. Etap Puanlı Yol Bisiklet Yarışları'nda genç erkekler, 17 yaş altı erkekler, 15 yaş altı erkekler, master erkekler, 17 yaş altı kızlar, 15 yaş altı kızlar ve kriteryum kategorilerinde yarışlar gerçekleştirildi.

MERAM BELEDİYESPOR TAKIM HALİNDE İKİNCİLİĞİ GÖĞÜSLEDİ

 Meram Belediyespor, 500'e yakın sporcunun iki gün boyunca farklı parkurlarda yarıştığı şampiyonaya damga vurdu. 20-21 Mayıs 2023 tarihlerinde Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Kupası “ikinci etap puan yol yarışları’nda” minik kategoride Meram Belediyesporlu bisiklet sporcusu Muhammed Ahmet Yüce birinci olarak önemli bir başarıya imza attı. Ayrıca takım klasmanında ise Meram Belediyespor bisiklet takımı topladığı puanlar ile ikinci sırada yer aldılar. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, şampiyonada birinciliği göğüsleyen Muhammed Ahmet Yüce’yi ve takım halinde gümüş madalya kazanan Meram Belediyespor bisikletçilerini ve antrenörlerini tebrik etti. 

  • Beğen
YORUM YAZIN