Akyürek, Karapınar’ın 11 Mahallesinde Vatandaşlarla Buluştu
23.05.2023 - 15:47 | Son Güncelleme: 2023-05-23 15:48
AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Türkiye Yüzyılının başlangıcı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın yeniden seçilmesi için Konya genelinde yürüttüğü çalışmalara Karapınar’da devam etti.

Cumhur İttifakının ortakları olan AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve Yeniden Refah Partisi ilçe başkanlarıyla birlikte Karapınar’ın 11 mahallesinde vatandaşlarla buluşan Akyürek, “. Seçim günü dünyanın her tarafından dualar geldi, iyi dilekler geldi. Cenab-ı Hakk milletimizi, memleketimizi birlik ve beraberlikten ayırmasın. Ülkemizi kaosun ve istikrarsızlığın içine itmek isteyenlere Allah fırsat vermesin. 14 Mayıs’ta Cumhur İttifakı olarak Meclis’te çoğunluğu almış olduk. İkinci tur seçiminde de inşallah yine elimizden geleni yapalım. Destekleriniz için Allah razı olsun. Destek vermeyen insanlarımızı da uyaralım. Şu anda artık bu, parti meselesinin üstünde bir mesele. Türkiye’nin bekası, Türkiye’nin geleceği meselesi” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, seçime sayılı günler kala yürüttüğü seçim çalışmaları kapsamında Karapınar’da vatandaşlarla bir araya geldi.

Karapınarda Akçayazı, Sazlıpınar, Küçükaşlama, Ortaoba, Kayacık, Hotamış, Hasanoba, İslik, Karakışla ve Çiğil, Yenikuyu olmak üzere 11 mahallede vatandaşlarla buluşan Akyürek, Konyalıları 28 Mayıs’ta sandığa giderek Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ı desteklemeye çağırdı.

Akyürek’e seçim çalışmalarında AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Yıldırım’ın yanı sıra; Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, AK Parti Karapınar İlçe Başkanı Yusuf Zengin, Milliyetçi Hareket Partisi Karapınar İlçe Başkanı Ercan Alp ve Yeniden Refah Partisi Karapınar İlçe Başkanı Mehmet Cingöz de eşlik etti.

“SEÇİM GÜNÜ DÜNYANIN HER TARAFINDAN DUALAR ALDIK”

14 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde gösterilen teveccüh dolayısıyla Karapınarlılara teşekkür eden Akyürek, ikinci turun yapılacağı 28 Mayıs’ta da aynı kararlılığı beklediklerini ifade etti. Akyürek, “Türkiye’de seçim sistemi gereği bir ikinci tur mecburiyeti oldu. Artık bu ikinci tur, siyasal parti propagandası ve çalışmasından ziyade bir Türkiye seçimi haline geldi. Cumhurbaşkanımızı seçiyoruz. İki aday var. Biri, 30 yıldır ülkemize hizmet eden, 21 yıldır iktidarda olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan. Sayın Cumhurbaşkanımız, hem 15 Temmuz’da hem ülkemizin karşılaştığı badirelerde ülkemizi selamete çıkarmak için büyük mücadele veren bir dünya lideri. Türk-İslam dünyasının göz bebeği. Seçim günü dünyanın her tarafından dualar geldi, iyi dilekler geldi. Cumhur İttifakı’nın başarısı için temennileri gördük. Cenab-ı Hakk milletimizi, memleketimizi birlik ve beraberlikten ayırmasın. Ülkemizi kaosun ve istikrarsızlığın içine itmek isteyenlere; ülkemizin yurt içinde, yurt dışında geldiği noktadan geri dönmesini bekleyenlere Allah fırsat vermesin. 14 Mayıs’ta Cumhur İttifakı olarak Meclis’te çoğunluğu almış olduk. Fakat Türkiye’nin Karabağ’da, Azerbaycan’da, Libya’da, Sudan’da oynağı rolden; Suriye’de, Irak’ta terörle mücadelesinden rahatsız olanlar; kendi savunma sanayisinin kurulmasından rahatsız olanlar Türkiye’yi istikrarsızlığa itmek istiyorlar” dedi.

“TÜRKİYE AYAKLARINDAKİ PRANGALARDAN KURTULDU”

28 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde Türkiye’nin bekasının söz konusu olduğuna dikkat çeken Akyürek, “İkinci tur seçiminde de yine elimizden geleni yapalım. Destekleriniz için Allah razı olsun, teşekkür ediyorum. Destek vermeyen insanlarımızı da uyaralım. Şu anda artık bu parti meselesinin üstünde bir mesele. Türkiye’nin bekası, Türkiye’nin geleceği meselesi. Tablo belli. Avrupa’da önemli dergiler çeşitli manşetler attılar. Türkiye’deki seçime müdahale ettiler. Almanya’da sandık sayısını azaltarak gurbetçilerimizin daha az oy kullanmasını sağlamaya gayret gösterdiler. Zaten Amerika’nın niyetini biliyorsunuz. Ama güçleri Türkiye’ye yetmiyor hamdolsun. Mesela Amerikan dergilerinde çıkan bir yazıda, ‘Türkiye’ye uyguladığımız silah ambargosu ters tepti’ diye yazıyor. ‘Türkiye’ye silah ambargosu uygulamasaydık Türkiye savunma sanayisinde geldiği noktaya ulaşamazdı’ yazıyor. Artık kendi İHA’mız, SİHA’mız, Hürjet’lerimiz, Anka’larımız,  Kızıl Elmalarımız var. Kendi tankımızı yürüttük. Kendi doğalgazımızı çıkardık. Gabar’da terör bölgesi temizlendi, Türkiye’deki en kaliteli petrol bulundu. Gelişmeler devam ediyor. Türkiye ayaklarındaki prangalardan kurtuldu” ifadelerine yer verdi.

  • Beğen
YORUM YAZIN