Deprem de Ne Yapabiliriz?
06.02.2023 - 22:22

ŞERİFE BOZOĞLAN EKER

ŞERİFE BOZOĞLAN EKER

Deprem de ne yapabiliriz? 

Güzel ülkemiz deprem kuşağında ne yazıkki. 
Şu anda da depremin en acısını yüreklerimizde hissediyoruz hep birlikte. Canımız, ciğerimiz yanıyor hepimizin Boğazımızda kelimeler düğümleniyor. Sözün bittiği yer diyor, susuyoruruz . 
Elbette yine çok konuşulacak, yazılacak. “Deprem değil binalar öldürürüyor vs. Vs “ diye . Onu da yaralarımızı satınca inşaallah konuşuruz. 
Gerçeklerle yüzleşmemiz gerekiyor aslında . 
Ama şu an her birimiz deprem bölgelerine nasıl yardım yapalım, nasıl ulaştıralımın derdine düştük, düşmeliyizde. 
Hepimiz birlik olup canla başla çalışıyoruz elhamdülillah. 
“ atalar kurt bulanık günü sever” derlerdi. 
Yardımlarımızı cumhurbaşkanlığımızın başkanlığında yetkililerle, Afad koordinasyon merkezi başta olmak üzere bu konuda tecrübeli büyük yardım kuruluşlarıyla yetkililerin bünyesinde verilen talimatlara uyarak hem hızlı, hem koordineli, bölünmeden, suistimal edilmeden depremzedelerimize yardımlarımızı süratle ulaştırabiliriz. Bunu bile fırsata döndürüp dolandıran yaratıklar olabilir. Bunu utanarak yazıyorum. 
Ayrıca kızılay da kan stoklarımız yeterli gelmeyebilir. Kan vermeye müsait olanlar en yakın Kızılay merkezlerinde kan bağışı yapabilir. Kan her zaman ihtiyaçtır. 
Birlik ve beraberlik içerisinde ihtiyatı elden bırakmadan, tedbirli ama söylentilere kulak asmadan resmî kaynakları dikkate alalım. 
Hayatını kaybedenlerimize rahmet, yaralılarımıza Saglık ve afiyet, enkaz altındakilerede bir an önce ulaşılmasını temenni ederim. 
Allah yar ve yardımcımız olsun. Bir daha böyle acılar yaşatmasın inşaallah 
Saygı ve hürmetlerimle 
 

  • Beğen
YORUM YAZIN